اصطلاحات اساسی در دنیای تایپوگرافی را بیاموزید. در این مقاله ،

اموزش کامل تایپوگرافی و چند اصطلاح سوء استفاده را توضیح خواهیم داد ، روی ارقام و نمادها لمس می کنیم و برخی از اصطلاحات ضروری برای تایپ را توضیح می دهیم.

در دنیای تایپوگرافی و طراحی ، اصطلاحات بی شماری وجود دارد که برای شناختن طراحان مبتدی ضروری است. برخی از این اصطلاحات به طور گسترده گیج و سوءاستفاده می شوند. در این راهنمای نهایی برای تایپوگرافی پایه ، من اصطلاحات اساسی را که باید بدانید جمع آوری کرده ام. برخی از اصطلاحات اساسی سوء تفاهم ، مانند تفاوت بین نوع و فونت را طی می کنم. همچنین انواع مختلف فونت ها را لمس می کنم ، انواع مختلف ارقام و نمادها را توضیح می دهم و برخی از جزئیات ضروری برای تایپ کردن را توضیح خواهم داد.

Typeface در مقابل قلم
یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام صحبت کردن در مورد نوع ، مخلوط کردن اصطلاحات "نوع" و "فونت" است. تمایز بین این اصطلاحات می تواند کمی گیج کننده باشد ، بنابراین اجازه دهید در مورد معانی مختلف آنها صحبت کنیم.

تایپ گروهی از کاراکترها هستند که یک DNA مشترک دارند. به عنوان مثال ، Alegreya Sans یک نوع متفاوت از Rockwell Std است.

https://maktabtv.com/Courses/typography/

قلم مجموعه خاصی از گلیف ها در حروفچینی است. به عنوان مثال ، 12 pt Franklin Gothic URW Light یک قلم متفاوت از 14 pt Franklin Gothic URW Light است. اگر در مورد وزنه های مختلف صحبت می کنید ، از همان تعریف استفاده می کنید. 12 Franklin Gothic URW Light با کتاب 18 Franklin Gothic URW 18 تفاوت دارد.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها